Öğrenci Koçluğu Meslek Edindirme Programı

10 yıllık öğretmenliğimin beni getirdiği yerde şu soruyla karşılaştım. Ben yeterli miyim? Gelişen, değişen dünyada insanın da yerinde sabit durması -hem bedenen hem de zihnen- mümkün olmadığı için doğru kaynaklara doğru zamanında ulaşmak daha da önemini artırmış durumda. Ben de kendimi yenilemem, geliştirmem konusunda içimden gelen sese daha fazla direnmek istemedim. İnternet ile başlayan eğitim koçluğu arayışım beni Ceyla Hanım’la tanıştırdı.

Eğitmenimizin psikoloji tabanlı biri olması, yenilikleri iştahla takip etmesi, ne zaman başladığını ne zaman bittiğini anlayamadığım eğitim günlerimizi düşündüğümde doğru bir tercihte bulunduğumu gönül rahatlığıyla söylüyorum. Benim için fazlasıyla güzel ve ufuk açıcı bir eğitim oldu. Güzel arkadaşlar tanıdım. Teşekkür ediyorum emeği veren, emeği geçen eğitmenimize.

Hasan GevrekÖğrenci Koçu

Çok profesyonel bir altyapı ile sunulan öğrenci koçluğu eğitimini ilgilenen herkese tavsiye ederim. Deneyimli bir psikolog olan Ceyla Hanım bu üç modül ve altı günden oluşan eğitim programının içeriğini yıllardır edindiği tecrübelerin ışığında oluşturulmuş. İletişim modülü özellikle hayatın her kademesinde başarınızı arttıracak birçok yetkinlik kazanmanızı sağlıyor. Eğitimin tamamı bilimsel bulgularla desteklenen ve interactif uygulamalarla pekiştirilen bir bütün. Hem kendi kişisel gelişiminize hem de danışanlarınıza bilgi aktarımınıza büyük katkı sağlayacak bir çok teknik örneklerle işleniyor. Ceyla hanımın katılımcıların nabzını iyi tutması, her soruyu anında net olarak açıklığa kavuşturabilmesi, etkin zaman yönetimi bu programı hem verimli hem de zevkli hale getiriyor.

Suna GünbengiÖğrenci Koçu

Öğrenci koçluğu eğitimi için internetten yaptığım araştırmalarla birçok kurumla görüştüm. İkinci telefon görüşmesinde Ceyla Hanım’ın sıcak tavrı, sorularıma verdiği içten cevaplarla kararımı çoktan vermiştim bile. Bu eğitime kendimi geliştirmek ve öğrencilerime daha faydalı olabilmek için katıldım.

Konular, teknikler günlük hayattan örneklerle ilişkilendirilerek anlatılıyor bu da anlamanızı kolaylaştırıyor. Eğitimle hem kendimle hem de çevremdeki insanlarla ilgili farkındalıklarım arttı. Empati kurmanın, uyumlama yapmanın ilişkilerdeki önemini kavradım. Altı günün nasıl geçtiğini anlayamadığım çok keyifli bir eğitimdi. Keşke daha önce tanıma şansım olsaydı dediğim Sevgili Ceyla Hanım’a emekleri için çok teşekkürler…

Ayşegül DemirciÖğrenci Koçu

Belirlediğim stratejiye birebir uyan, beklentilerimin çok daha üzerinde, tam anlamıyla profesyonel bir eğitim süreci geçirdik. Ceyla Hanım’ın samimiyeti, bu süreci sıcacık bir ortama dönüştürdü. Edindiğimiz teorik bilgileri engin tecrübeleriyle donattı. Öğrenci koçu olma yolunda ilerlemek için çok doğru bir seçim.

Emete BesimlerÖğrenci Koçu

Çok kısa zamanda dolu dolu bir süreç yaşadık.Ben kendi adıma çok güzel şeyler aldığımı ve öğrenmiş olduğumu gördüm.Ne demişler ”bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum”.

Biz değil bir harf, binlerce harf ve süreç öğrendik. Dolayısıyla Ceyla Hanıma çok şey borçluyuz. Eğer bizler bu işi yaparak topluma faydası dokunan birer koç olarak hareket edebilecek misyonda isek bu işin startını ve tohumunu Ceyla Hanım bizlere vermiş olacak. Ceyla Hanım ile zaman su gibi akıverdi. Eğlenerek öğrenmenin tadı damağımızda kaldı. Diğer eğitim ve çalışmalarınızı kaçırmayacağımdan emin olabilirsiniz Ceyla Hanım. Adeta mutlu ve güçlü bir şekilde sırtınızı dayayabileceğiniz güçlü bir liman gibiydi. Tüm eğitim boyunca bu havayı soluduk. Teşekkürler.

Kendisini genç yaşta edinmiş olduğu bilgi donanım ve bunu aktarabilme kabiliyetinden ötürü de çok çok kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Dilek DurakÖğrenci Koçu

Bu eğitimin en büyük kazanımlardan biri olduğunu düşünüyorum. Eğitimin en etkileyici yanı öğrendiklerimizin hemen hayata geçmesi, sonuçlarını çok net görmemiz.Tabi bunda Ceyla Hanım’ın payı çok büyük, Ceyla Hanım’ın bitmeyen enerjisi, harika vaka örnekleri ve öğretme becerisi beni kendisine hayran bıraktı.

Teşekkür ederim.

Betül MutluÖğrenci Koçu

Uzun zamandır almak istediğim öğrenci koçluğu eğitimini büyük bir zevkle Ceyla Hanım’dan aldım.Bitmesin diye düşündüğüm ender eğitimlerdendi. Konular ilginç, eğitmenimiz süperdi, daha ne olsun…

Nesrin YazıcıÖğrenci Koçu

Ceyla Hanım,

Önceden donanımlı, aktarımcı, sevecen ve yardıma açık olarak bilgilendiğim şahsınızla karşılaşmayı çok arzu ediyordum.

Koç’luk düşüncelerimde yoktu, bir anda karşıma çıkan ve ayağıma gelen fırsatı kaçırmayı kendime saygısızlık gibi gördüm. Siz bana aktarılanları yanıltmadınız. Üstelik daha da üzerine katkılar sağladınız. Dünya görüşünüz, açıklığınız ve enerjiniz. Ben de bu konularda sizi örnek alacağım.

Melek GökcanÖğrenci Koçu

Ceyla Hanım; İnternetteki yazılanların gerçek olduğunu tecrübe ettim. Enerjinizden çok etkilendim. Zayıf yönlerimi sayenizde gördüm.Bunları temizlemek için çaba sarfedeceğim. Sizden ve eşinizden seans alarak hayatımla ilgili nokta atışları yapacağım. 6 aylık süreçte iyi bir öğrenci koçu olmak için çaba sarfedeceğim. İçime bakıp patatesleri temizleyeceğim.
Gittiğim kursları hayatıma geçiremedim. Bu kursta uygulamaları yapacağım.Kendi değişimlerimi başkaları görünce bana öğrenci geleceğine yürekten inanıyorum.
Teşekkür ederim

Murat CivanÖğrenci Koçu

Ceyla ile 6 günlük öğrenci koçluğu eğitimini tamamladıktan sonra farkındalığım daha da arttı. Eğitimlerin bizler için çok eğlenceli ve akıcı halde geçmesi, buraya gerçekten çok keyifle gelmemize sebep oldu. Daha eğitim sürerken çok ciddi adımlar attığımı fark ettim. Kişisel olarak gelişmem gereken daha bir sürü yönümün olduğunu fark ettim ve bunların tekniklerini öğrendim. Bundan sonra daha çok ‘an’da kalarak kendime ve çocuklarıma çok daha faydalı olacağıma inanıyorum. Teşekkürler Ceyla.

Zeynep TugayÖğrenci Koçu

Sevgili Ceyla’cığım, Farkındalığımı geliştirmeme yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Kendime ve çevreme (aileme) faydalı olacak umudu taşıdığım tılsımların ve eğitim zamanında aldığım keyif için çok teşekkür ederim. Eğitim esnasında öğrendiğimiz teknikleri çocuklarıma uyguladım. Doğru soru sorabilme, empati yapabilme ve etkin dinleme kısmını çalıştıktan sonra kızımın yardım istediği bir konuda onunla konuşurken ben bir danışmanmışım gibi ‘Keşke sana geçen sene gelseydim anne’ demesi beni çok şaşırtmış ve güldürmüştü. Her zaman an’da kalabilmek dileğiyle. Her şey için teşekkürler

Hülya AksüyekÖğrenci Koçu

Arkadaşım öğrenci koçluğu eğitimi almak ister misin? Dediğinde tereddüt ettim çünkü hayatıma uygulayamayacağımı ve bu yüzden gereksiz olacağını düşünmüştüm.( tıpkı diğer hevesle alınan eğitimlerin uygulanamadığı gibi). Fakat eğitimi almaya karar verdikten sonra ilk derste Ceyla Hanım’ı tanıdığımda aktif bir eğitim olacağını ve yararlı olacağını düşünmeye başladım. Güleryüzlü oluşunuz, sorularımıza içtenlikle cevap vermeniz, ders saati bittiğinde ‘dersim bitti nasıl olsa’ demeyip, güleryüzlülüğünüzü devam ettirmeniz ve konuları örneklendirip anlatmanız beni hem etkiledi hem de çok mutlu etti. Şimdi mesleğimde ve özel hayatımda öğrendiklerimi uyguluyorum ve harika dönütler almaya başladım. Hayatıma yeni bir bakış açısı kattığınız için size teşekkür ederim Ceyla Hanım…

Emel UruçayÖğrenci Koçu

Şu ana kadar bir sürü eğitime katıldım. İçtenlikle söyleyebilirim ki bu zamana kadar kendime yaptığım en büyük yatırımın Ceyla’dan aldığım eğitim olduğunu düşünüyorum. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamacağınız bir ortamda bulunmak, keyif almak, kendinize yatırım yapmak, kaliteli eğitim almak ve gerçekten öğrenmek için Ceyla ile tanışmalısınız. İşinin hakkını vererek hatta daha da fazlasını vererek çalışan, yardımsever bir insan.

Meray AyneÖğrenci Koçu

Her öğretmenin, anne babanın alması gereken bir eğitim diye düşünüyorum. -Hatta bu eğitimde öğrendiğim birçok şeyi kendime de uyguluyorum.- Çünkü ufkunuz genişliyor. Baştan sona dolu doluydu. En büyük kazanımlarından biri bence sağlıklı iletişim kurmanın yollarıydı. Eğitimlerde genelde çok şey öğreniriz;ama öğrendiklerimizin uygulanabilirliği konusunda tatmin olmayabiliriz. İşte bu eğitimin en etkileyici yanı öğrendiklerimizin hemen hayata geçirilmesi , sonuçlarını çok net görmemiz. Tabi bunda Ceyla Hanım’ın payı çok. Etkileyici, dinamik anlatımı sayesinde pür dikkat dinledik onu. Teşekkürler, iyi ki bu eğitimi aldım.

Deniz ŞahinÖğrenci Koçu

Çok sevdiğim hayatımın ciddi anlamda değişiminde öncü olan Ceyla Hanım’la kısada olsa çalışma fırsatım oldu. Öğrenci koçluğunda ki başarısına birebir tanıklık ettim. Öğrencilerde ki değişimler ailelerinin memnuniyeti Ceyla Hanımın başarısı ve işindeki heyecanı beni çok etkiledi ve öğrenci koçluğu programını bu kadar doğru bir adresten öğrenme fırsatı kaçırmamak için eğitimi aldım. Öncelikli kendi hayatımda ve yakın çevremde kullanmaya başladım. Ayrıca eğitim süresi bittikten sonrada her konuda ne zaman istersek desteğini eksik etmeyip işim bitti gözüyle bakmayıp hep yanımızda olduğunuz için çok teşekkürler. İyi ki hayat sizi karşıma çıkardı. Sevgiyle kalın…

Seda ŞahinÖğrenci Koçu

Sizi tanımanın büyük bir zenginlik olduğunu düşünüyorum. Derste başarılı olmanın öncelikle öğretmeni sevmekten geçtiğine inanıyorum. Ceyla Hanım ilk görüşte kendini bize sevdirdi. Gayret, samimiyet ve hoşgörü bence Ceyla Hanım’da bütünleşen olgular. Ben kendimi bu eğitimde 2.kez üniversiteyi bitirmiş gibi hissettim. Sadece öğrenciler bazında değil, sosyal hayatta ve çocuklarımla olan ilişkimde de olumlu etkisi olacağını düşünüyorum.

Hüsna KızılÖğrenci Koçu

Katıldığım en dinamik eğitimdi. Bir öğretmen olarak da anne olarak da çok şey öğrendim. Teşekkür ederim.

Deniz ŞahinÖğrenci Koçu

Ceyla Hanım’ın eski bir danışanı olarak bu programda da bitmeyen enerjisi, harika vaka örnekleri ve öğretme becerisiyle beni bir kez daha hayran bıraktı. Tebrik ediyorum.

Semra KayaÖğrenci Koçu

Gerçekten dolu dolu geçen, teorik ve pratik uygulamalarla desteklenen ve Ceyla Hanım’ın dinamik kişiliğiyle renklenen verimli bir koçluk programı oldu. Teşekkür ederim.

Berrin AkarsuÖğrenci Koçu

Katıldığım diğer programlar teorik bilgiler ağırlıklıydı ve birçok konu havada kalıyordu ve tam bir öğrenme gerçekleşmiyordu. Ceyla Taner sayesinde çok yoğun bir program olmasına rağmen hiç sıkılmadan çok daha kalıcı bilgilere sahip olduk. Deneyimleri doğrultusunda her konuyu destekleyen mükemmel örneklerle de karşılaşabileceğimiz zorlukları çok daha net bir şekilde gördük.

Ayça KüpecikÖğrenci Koçu

Bu yazdıklarımın dışında gerçekten özel olarak tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bir psikolog olarak ciddi anlamda bunalımda ve negatif olduğum bir dönemde -yaşadığım olumsuzlukların gelişimimi olumsuz yönde etkilememesi için ayaklarımı sürüye süreye gelip- katıldığım eğitim sonrası fark edilir derecede kendimi daha iyi hissettim. Teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum…görüşmek üzere…

Gamze MatÖğrenci Koçu

Telefondaki samimi ve güven verici sesi Ceyla Hanımın öğrencisi olmamda çok etkiliydi.Eğitim bittiğinde kararımda ne kadar isabetli olduğumu anladım.Bir öğretmen olarak beni daha da başarılı kılacak bilgilerle donatıldım,çok etkin bir haftaydı.Ceyla Hanıma,kurs arkadaşlarıma,Sibel Hanıma ayrı ayrı teşekkür ederim,sizinle olmak çok güzeldi,dostluğumuzun devamı dileğimle.

Yasemin Aksoy EkşiÖğrenci Koçu

Ceyla Hanım’la öğrenci koçluğu eğitimimiz eğlenceli, öğretici ve birebir pratik uygulamalarla çok keyifli bir yolculuktu. Engin tecrübelerini ve bilgisini samimi bir şekilde bizlerle paylaşmaktaki bonkörlüğüne, ışık hızıyla akan zaman da eklenince eğitimimiz kelimenin tam anlamıyla tadına doyamadan sona erdi. Bir çok eğitimde yerine tam oturmamış teorik bilgiler verildiği için eğitimden çok kısa bir süre sonra bilgiler hayatımıza yerleşemeden uçup gider. Ceyla Hanım’ın tüm duyularımıza hitap eden anlatım şekli ve bir şeyleri oturtana kadar yaptırdığı pratikleri hiç şüphesiz bilgileri kalıcı kılmak adına çok değerli. Bu kadar kısa bir sürede bu kadar çok şey öğrenip sindirebildiğime gerçekten inanamıyorum. Çeşitli kurumlar arasında dolaşıp kararsız kalan kişilere şiddetle öneririm. Her şeyden önce sadece öğrenci koçluğu için değil, kendi erişkin yaşamlarımıza da uyarlayabileceğimiz yeni teknikler öğrenerek ciddi bir aydınlanma yaşadığımızı söyleyebilirim.

Seda Akçay BayramÖğrenci Koçu

Ben öğrenci koçluğu eğitimimi Ocak 2011’de tamamladım. Nasıl bir eğitimdi diye sorduğunuzu duyar gibiyim Bu eğitimle ilgili söyleyebileceğim tek şey bu eğitim anlatmakla değil yaşamakla anlaşılır. Bu yazdıklarımı okuyorsanız emin olun doğru yerdesiniz. Ceyla Hanım sadece eğitim süresince değil ardından verdiği destekle bizim bu yolda hızla ilerlememizi ve başarılı birer koç olmamızı sağladı. Tecrübesi, motivasyonu ve öğretme isteğiyle bu eğitim benim için çok keyifliydi. Hayatıma ve kariyerime verdiğim molayı,yeni bir başlangıç’a çevirdiği için gerçekten çok teşekkür ediyorum.Ceyla Taner ile ilişkiniz ister öğrenci düzeyinde ,isterseniz hayatınıza yeni bir yön vermek için koçluk eğitimi surecinde mutlaka kendinizde bir çok mucizenin gerçekleştiğine tanık olacaksınız.

Sibel Evrenos OkyaltırıkÖğrenci Koçu

Benim içinde farklı tecrübeler içeren 6 günün nasıl geçtiğini anlayamadığım güzel bir süreç oldu. Özellikle seans tecrübelerinizi bizimle paylaşmanız ve tüm enerjinizle bizi profesyonelleştirmek adına çabalarınız gerçekten harikaydı. Her şey için teşekkür ederim.

Gaye Vildan ÖztunaÖğrenci Koçu

Kasım 2010 – Mart 2011 tarihleri arasında Ceyla Taner’den Öğrenci Koçluğu Eğitimi aldım. Çok genç yaşına rağmen, birkaç yıla sığdırdığı onlarca Öğrenci Koçluğu seansı tecrübesi, enerjisi, çalışkanlığı ve üstün iletişim becerisiyle diğer Öğrenci Koçu ve Eğitmenleri arasında öne çıktığını gözlemliyorum. Bugüne kadar kazandığı mesleki başarıyı, ilerleyen zamanlarda katlayarak sürdüreceğinden umuyorum.. Teşekkür ederim.

Okan KafalıÖğrenci Koçu

Eğitimin içeriği çok doluydu. Özellikle kuantum koçluk bölümü beni çok etkiledi. Sonuçları çarpıcı bir şekilde kendimde de deneyimledim. Bir de üzerine Ceyla hanımın tecrübesi, yaratıcılığı, akıcılığı, eğitimin nasıl geçtiğini anlayamadım. İlgilenen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir eğitim.

Hülya İğnakÖğrenci Koçu

Öğrenci koçu olmak amacıyla tanıştığım ve birlikte yol almaya karar verdiğimde; kafamda belirlediğim, öğrenmem gerektiğine inandığım pek çok teknik ve sorularım vardı. Sadece ders çalışma, hızlı öğrenme, iletişim tekniklerini öğreneceğimi ve öğretmenlik kariyerime etkin bir katkı sağlayacağını umarak başladım bu yolculuğa.

Öğrenmeyi hedeflediklerimin, koçluk eğitiminde en az kullandıklarım olacağı, buzdağının altında önce kendimin, sonra pek çok öğrencinin hayatına dokunacağım eşsiz teknikler olduğunu fark ettiğimde evrene beni Ceyla Taner’le karşılaştırdığı için şükranlarımı sundum elbette.

Bu eğitim sürecinin sonunda öğrenci koçu olmaktan öte kendi hayatımın koçu olmanın ve kendime yaptığım yatırımın tadını çıkarmanın keyfini yaşadığım için Ceyla Hanım’a çok teşekkür ediyor ve seçimlerimdeki başarımdan dolayı bir kez daha takdir ediyorum.

Emel YılmazÖğrenci Koçu

Ceyla ile üç yıl önce tanıştım. O zaman aldığım eğitimin hayatıma katkısı o kadar etkiliydi ki öğrenci koçluğu eğitimine çok istekli katıldım. Anecto’da yaptığım her çalışma, her eğitim yeteneklerim ve yapabileceklerim konusunda ne kadar şanslı olduğumu fark etmemi sağladı. Sorumluluk sahibi, yetenekli, donanımlı ve tecrübeli bir eğitimci çalışmayı önemseyen herkese gösterebileceğim adres Anecto’dur. Emekleri için çok çok teşekkür ederim.

ÖzlemÖğrenci Koçu

Yıllardır almayı düşündüğüm eğitim koçluğu programını, nihayetinde almaya karar verdiğimde internette yaptığım araştırmalar sonucunda, referansları ve verdiği eğitimin kalitesi nedeni ile Anecto danışmanlıktan, ve özellikle Ceyla hanımdan almaya karar verdim. Yoğun eğlenceli ve bir o kadar gerçekçi hazırlanmış program sayesinde, Ceyla hanımın akışkan , tecrübeli anlatımıyla müthiş bir sertifikaya sahip olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ayrıca ortamın samimiyetinden oluşan arkadaşlıklar çok güzel. Teşekkürler, Ceyla hanım ve Taylan bey.

DeryaÖğrenci Koçu
Öğrenci Koçluğu Seansı

Oğlumun Ceyla ablası:)

Oğlum ile Ceyla hanıma gitmeye karar verdiğimizde günde yarım saat çalışan ancak yarım saatin de verimli olmadığını düşündüğümüz bir durumda idik.Ceyla hanımın oğlum ile kurduğu müthiş iletişim ve sistematik bir yaklaşımla ,oğlum istekli ve düzenli bir çalışma temposuna girdi.Bu durum hakikaten içinde yaşadığınızda, olmayacak diye kendinizi karamsarlığa attığınız bir durumda ,”müthiş”diyebileceğiniz duyguyla insanda şaşkınlık yaratıyor.Ergenlikte mücadele ettiğimiz bu dönemde,çocuğunuza daha önce devamlı çalış oğlum,çalışman gerek yavrum derken,Ceyla hanım’la birlikte ,bu sinir bozucu kelimelerin yerini güzel sohbetlerin alması bize inanılmaz mutluluk verdi.Çalıştıkça başarının zevkini hem okulda hem de dersanede aldı.Bu O’nda ,güçlü olan özgüveninin daha da artmasını sağladı.

İşte biz Ceyla hanım ile zor başlayan ama bir o kadar hevesli ve zevkli ilerleyen, sbs maratonunda istediğimiz noktaya ulaştık.

Gerçekten özellikle bu sene çok zor bir sınav olan SBS yi ,Ceyla Hanım’ın sürekli ve sıcak desteğiyle atlattık.

Kendisine buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Ayşegül TurgutÖğrenci Koçluğu Seansı

Dürüst olmam gerekirse anne zoruyla, çok isteksiz ve ne olduğunu bilmek bile istemeden Ceyla Abla’nın yanına geldim. Yüksek enerjisi ve samimiyeti ile olumsuz duygularımın temizlenmesi çok da uzun sürmedi. Düzenli görüşmeler sonucu ‘UMUTSUZ VAKA’ düşüncesinden sıyrılıp sınava hazırlanma temposuna kendime kaptırdığımı gördüm. İlk aşama olan YGS sınav sonucunda, geçen iki seneki sonuçlardan %100′ün üstünde başarı sağladığımı görünce ikinci aşama sınavlarım için Ceyla Abla’ya daha da sıkı sıkıya tutundum. 3. sene sınava hazırlanma sendromunu ve bıkkınlığımı atlatmama yardım ettiği için Ceyla Abla’ya minnettarım. Böyle bir desteğim olduğu için kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum. Teşekkür ederim Ceyla Abla :)

ŞengalÖğrenci Koçluğu Seansı

SBS’ye hazırlık dönemi hem çocuk, hem de aile için çok sıkıntılı geçen bir süre. Kızım özel bir okula, ilave olarak da dershaneye gidiyordu. Okul ve dershaneden verilen ödevlerini yapıyor, ayrıca birçok test kitabından sürekli test çözüyor, çok çalışıyordu. Hedefi Kabataş Lisesine girmekti. Sene başında durumu iyiydi fakat yavaş, yavaş başarısı düştü, ikinci dönem nisan ayında başarısı iyice düştü, kendine verilen her şeyi yapıyor, fakat başarısı bir türlü yükselmiyordu. Bir kısır döngü içine girmiştik.
Bu dönemde Ceyla Hanımla tanıştık, hayatımıza bir güneş gibi doğdu, çok hoş bir insan olduğu için öncelikle kızım onu çok sevdi, kızımla çok güzel diyalog kurdu, kızımın Çeyla ablası oldu, onunla tanıştıktan sonra her şey düzelmeye başladı. Ceyla Hanım, kızımın başarısının düşme nedenlerini tespit etti, kızımın başarısının düşme nedeni olarak konularda eksiği olduğunu tespit etti, kızıma eksik konularını tamamlamaya yönelik bir çalışma programı yaptırttı, sınavlarda hata yapma nedenlerini buldu, sınav heyecanını yenmesi v.b. konularda teknikler öğretti, verimli ders çalışma yöntemleri öğretti, bazı dersleri sosyal bilgiler, İngilizce gibi değişik yöntemlerle kendisi çalıştırdı. Kızımın başarısı birden yükselmeye başladı. SBS’ye çok rahat girdi, sınav süresini çok iyi kullandı.
Kızım sene başından itibaren çok çalıştığı fakat verimli çalışmadığı için çok yorulması nedeniyle Ceyla Hanımın söylediklerinin hepsini yapamadı, onların hepsini uygulasaydı, kesinlikle hedeflediği okula girecekti, Bursa Anadolu Lisesini kazandı. Biz bu başarıya kesinlikle Ceyla Hanımın yardımları sayesinde ulaştık. Kızımın bundan sonraki eğitim hayatında Ceyla Hanımdan sürekli yardım almak istiyoruz.
Ceyla Hanım iyi ki varsınız, sizi çok seviyoruz, her şey için ailecek çok teşekkür ediyoruz.

Canan KarakuşÖğrenci Koçluğu Seansı

İlk geldiğimde gerçekten bu kadar iyi olacağımı düşünmemiştim, çok umutsuzdum. Ders çalışmaya oturmayı bile beceremezken birden kendimi 2 saat ders çalışırken buldum sonrasında gittikçe arttı bu saatler 5-6 saatlere ulaştı. Tek sorunum dersler de değildi. Kötü bir dönem atlatıyordum duygularımı kontrol edemiyordum. Kuantumla beraber hepsinin üstesinden geldik. Nefes teknikleriyle heyecanımı yendim. Anda kaldığım zamanlarımın olmadığının farkına vardık ve bununla ilgili çalışmalar yaptık. Bana yakınlığı, onu çok sevmem, çok iyi anlaşmamız da bunların olmasına yardımcı oldu. Ceyla ablam bana çok çok iyi geldi. Biz hala kopmadık beni sık sık arar konuşuruz, onunla sohbet etmek bana hep keyif vermiştir.

Ecem AkgünlüÖğrenci

Sevgili Ceyla,

Emirin SBS çalışmaları sırasında deneme sınav sonuçları pek de parlak gelmeyince seninle yollarımız kesişti. Emir ile yaptığınız çalışmalar sonrası deneme sınav sonuçlarımız mucize denilecek kadar büyük bir gelişme gösterdi. Üstelik bu arada bir de devam ettiği dershane iflas etmiş biz bir kaç yer denemek zorunda kalmıştık. Aradan altı hafta geçtikten sonra yapılan veli toplantısında okulda öğretmenleri ile çok ilginç bir paylaşımda bulundum. Matematik ve Fen öğretmeni birbirinde bağımsız Emir için benzer şeyler söylediler. Gerçi bütün öğretmenleri çok güzel konuştu ama bu iki öğretmeni ” Emir de büyük gelişme var, yaklaşık altı haftadır çok farklı sanki bir BİLİNÇ SIÇRAMASI yaşadı, bambaşka bir Emir geldi ” dediler. Evet yaşadığımız tamda buydu. Emir son derece bilinçli, planlı, programlı ve verimli bir çalışma temposuna girmişti. Halen de aynı tempo devam ediyor artık lise 1 öğrencisi. Her şey için teşekkürler. Seni çok seviyoruz.

Sevil SevenVeli

Sbs gibi psikolojik olarak hem öğrenciyi, hem de aileleri aşağıya çeken, içinden çıkılmaz bir hal alan ve bütün bunlara rağmen sistemin dayattığı, sizi zorladığı bu maratonda bize adeta nefes olan, yanından kendimizi format atılmış gibi yenileyerek yüksek bir motivasyonla ayrıldığımız, tekniklerini karşısındakinin duygularıyla ve kendi duygularıyla harmanlayan, bunu da en iyi şekilde bize yansıtan danışmanımız Ceyla Hanım’a emekleri için çok teşekkür ediyoruz. Biz salt iyi bir okul kazanma dileğiyle girdiğimiz bu yola, devlet okullarında çok iyi bir okul, bir çok özel okulda da 100/100 başarı bursu kazanarak 497 puanla zafere çıktık. Bu yoldaki desteğini hep hatırlayacağız ve herkese hatırlatacağız.

Eda EnesVeli

Ceyla Ablacığımla 2011 yılında tanıştım. Aslında nasıl bir çalışma yapacağımızı, bana nasıl yararlı olabileceğini pek de bilmiyordum.Seanslara başlarken bunun işe yarayacağına inanıyordum.Dikkatsizlikler, sınav heyecanları, çalışmayı bilmemek ya da verimli çalışamamak ve bu süreci en rahat şekilde atlatmak sanırım o dönemki en önemli sorunlardı. SBS sınav maratonu problemlerin ve iç sıkıntılarımın başını çeken kâbustu. Bu konuda endişelenen sadece ben değildim ailemde en az benim kadar endişeli idi. Nasıl hazırlanmalı, nasıl konsantre olmalı? Bunun yanı sıra dünyanın en önemli sorunları gibi gördüğümüz arkadaş ilişkileri ile nasıl başa çıkmalıydım…

İşte tüm bu sorunlar Ceyla Abla ile yaptığımız birbirinden zevkli çalışmalar, sohbetler, egzersizlerle bir bir aydınlandı…Ceyla ablam bana sadece bu süreçte kullanabileceğim şeyler öğretmedi onun öğrettiklerini hayatımın her döneminde kullabilirim.Ben bu süreçte çevremdekilerden daha farklı çalışıyordum herkes dershanelere giderken ben başka şeyleri tercih ettim.Kendi yapım gereği ve Ceyla ablamın da yardımıyla kendimi yıpratmadan istediğim başarıyı elde ettim.

Ben artık kendimi daha iyi tanıyan, duygularımı, endişe ve heyecanlarımı kontrol altına alabilen, enerjimi mümkün olduğunca doğru yönlendirebilen, kesinlikle kendi kendime çalışma düzenimi ve yaşamımı programlayabilen, önceliklerimi koyabilen bir yetişkin olma yolundayım. Profesyonel bir yaşam koçu olmanın çok çok ötesinde bana ve aileme gösterdiği sıcak ilgi ve sonsuz desteği ancak hepsinden önemlisi yaşamımı ( ve galibe anne ve babamın yaşamını da) kolaylaştırdığı ve bana çok şey kattığı için ve ihtiyacım olan her an yanımda olacağını bildiğim sevgili Ceyla Ablacığıma sonsuz teşekkürler…

İyi ki varsınız…

Alara TurgutÖğrenci

Merhaba ben Ece. 19 yasinda bir üniversite ogrencisiyim. Bu yasıma kadar hayatımda oturup düzenli bir calışma sistemiyle ders çalıştığımı hatırlamıyorum. Gecen sene kazandıgım üniversitenin İngilizce hazırlık bolmunun zorluğu nedeniyle çok strese girmiştim. hiçbir sekilde İngilizce kelimeleri ezberleyemiyor ve konuları anlamakta çok zorlaniyordum. Hazırlık sınıfının ortalarına doğru ceyla ablayla tesadüfler sonucu tanıştık. Bana her anlamda sağladığı olumlu yararlarını saymakla bitiremem. Fakat ceyla ablayla seanslarimizdan sonra ders konusunda benim bile şaşırdığım bir seviyeye ulaşmış bulunmaktayım. Ornegin hazırlığı 2 senede bitiriçegimi düşünürken yarım donemde fakülteye atladım ve suan fakülte ogrencisiyim. Bu benim gibi ders çalısmayı hiç sevmeyen biri icin çok buyuk bir basarı. Bana öğrettiği bütün yöntemler sayesinde artık düzenli ders çalışabilen iyi bir öğrenciyim ve bu konuda kendime güveniyorum:) kendisiyle konuşmayı dertleşmeyi çok seviyorum seanslarimizin nasıl geçtiğini anlayamıyorum. Herseyimi konuşup bütün kararlarımı almadan rahatlıkla danisabildigim bir ablam diyebilirim. Onu çok seviyorum:)

Ece OzarÖğrenci

Ceyla ablamla tanıştıktan sonra derslerde daha da başarılı oldum ve hayata daha pozitif baktığımı fark ettim, ona çok şey borçluyum. Yaptığımız çalışmalar sonrasında kendimi daha iyi hissettim, matematik dersine çok önyargılıydım ve bu önyargımı kırmama yardımcı oldu, ders çalışma isteği oluştu ve öğrettiği yöntemler hayatıma yön verdi. Çok teşekkürler Ceyla ablacım.

Elif Nur ŞenocakÖğrenci

Sevgili Ceylacım..
Sana çok teşekkür ederim..
Bunu sözlü olarak pek çok kez ifade ettim ancak yazarak belgelemekte istedim.. :)
Üniversite sınavları ile yaşamlarının en önemli evrelerinden birinde olan kardeşlerim ile yapmış olduğun seanslarda üçünün de yaşamına profesyonel dokunuşlarınla yaşam enerjilerini yükseltirken, bir dev gibi gözüken ders problemlerini minicik hale getirecek güçlerini bulduran bir rehber oldun.. ilk seanstan itibaren gözle görülen bu değerli yükseliş, dershane birincilikleri ile devam ederken senin değerli desteğin, varlığın için sonsuz teşekkür ederim..
Senin gibi değerli bir dostum olduğu için ve değerli bir rehber, yaşam koçu tanıdığım için, harika bilgilerinle kardeşlerimin ve daha pek çok öğrencinin yaşamına ışık olduğun için şükürler olsun..
Sevgimle

Özlem ŞahinAbla

Ceyla Abla’yla öğrenci koçluğunu geçen sene yaptık. Şu anda Ege Üniversitesi’nde ekonomi bölümü öğrencisiyim. Üniversiteye hazırlanma sürecinde Ceyla Abla’nın katkıları çok fazlaydı. Ceyla ablayı tanımadan önce sınavlarda çok heyecanlanıyordum, sınav esnasında ellerim titriyordu. Sürekli panik yapıyordum ve bu da sınav puanlarımı düşürüyordu. Kaygılarım vardı hem hayat konusunda hem de sınav konusunda…Ders çalışamıyordum odaklanma sorunum vardı konsantre olamıyordum. Veeee sonra ceylaa ablacığımı tanıdım. 1 seansla sınavlarda yaşadığım heyecan, titremem ve sınav paniğim geçti. Puanlarım birden 8-9 puan arttı. Sonra 2. seansımızda ders çalışamama sorunumu çözdük. Her şey için teşekkür ederim.

DilanÖğrenci

Seanslara ilk başladığımda hayatıma bu kadar etki edeceğine inanmamıştım. İlk önce çok stresli oluşuma çalıştık. Ceyla Abla gerek motive eden konuşmaları ve her seansta uyguladığı tekniklerle bu sorunlarımı gidermeme yardımcı oldu. Seanslara başladıktan sonra puanlarım 12-15 puan arttı. Ceyla ablayla yaptığımız öğrenci koçluğu seanslarında sadece sınav konusunda değil aynı zamanda hayattan beklentilerimi fark etmem konusunda da bana çok yardımcı oldu. Eminim seanslarda edindiğim tüm bilgiler yaşamımın geri kalanında da başarıya ulaşmam da bana yardımcı olacak.

MerveÖğrenci

Ceyla Abla’yla geçen Nisan ayında tanıştım. 7.sınıftaydım ve puanlarım 400 civarındaydı. Ortalama 8-9 seans çalıştık, hedefimiz 425-430’lardı, ben 457 aldım. Ceyla ablaya çok teşekkür ederim.

BaharÖğrenci

Ceyla Abla’yla 5. seansı tamamladık.Özel okullar ve SBS’ye hazırlanıyorum. Bu seanslar sayesinde daha önceleri 58 net yaparken şu anda 82 net yapıyorum. Özellikle matematikle ilgili sorunum bitti, ortalama 7 net yaparken şu anda 15 net yapıyorum. Ders çalışmaya daha rahat oturabiliyorum. Kısa sürede daha çok test çözebiliyorum.

PelinÖğrenci

Ben Ceyla ablamla ÖSS’ye hazırlandığım yıl annem sayesinde tanıştım. Annem Ceyla ablamla tanıştıktan sonra O’na ve O’nun iyi enerjisine inandığı için beni de tanıştırdı. Ceyla ablam sayesinde öncelikle insan ilişkilerimi düzeltip sorun yaşadığım insanlarla bile çok daha dengeli ve kaliteli iletişim kurmaya başladım. Ayrıca ben lise son sınıfta bile meslek ve okul konusunda kendime bir hedef belirleyememişken Ceyla ablamla yaptığımız seanslarla bana en uygun olacak hedefi bulmama yardım edip bu hedefe ulaşmam için gerekli teknikleri gösterdi ve uygulamama yardımcı oldu.. Onun sayede stresli olan bu üniversite sınavı senemi olabilecek en rahat ve verimli şekilde geçirdim. Şu an Sabancı Üniversitesinde burslu olarak hazırlık okuyorum, bölümümü ise 2 sene sonra bilinçli bir şekilde seçeceğim.

MügeÖğrenci

Oğlumuz, 6.sınıfta SBS süreci hazırlıklarına devam ederken birden o zamana kadar olan parlak öğrenci görünümünden sıyrılıp vasat bir profil çizmeye başlamıştı. Girdiği deneme sınavlarında kapasitesini bir türlü gerçeğe dönüştüremiyordu. Ebeveynler olarak arkasında olup desteklemek, sebeplerini irdelemek, farkındalık üzerinde çalışmak, pek de sonucu etkilemedi. Ceyla ile çalışmaya başladık. Daha ilk görüşmeden itibaren (toplam 5 görüşme), farkı gözlemledik, oğlumuz potansiyelini sonuca taşıdı. Gerçek sınavda da hiçbir deneme testinde olmadığı kadar başarılı bir sonuç elde etti. Ceyla’nın yakın ve kendinden emin tavrı annesi olarak beni rahatlattığı gibi oğlumuzun da özgüveninin yerleşmesi ve onu engelleyen inanç sisteminin değişmesi için çok önemli bir güven ortamı sağladı. Ceyla’nın metodu, başarıya tek bir yoldan değil, danışanın kendi yolundan gittiği için bence çok değerli. Deneyimleyince sizin de bir hikayeniz olacak. Ceyla’ya kolaylıklar diliyoruz.

ÖzlemVeli

Çocuğumuzdaki, MEB sistemi ile ders çalışmaya isteksizlik, hedef belirleyememe, sisteme uyum sağlayamama problemlerinin farkına varmamız ve diyaloglarımızın pekişmesi ile, biz anne babaya güven oluşturmanız sayesinde hem TEOG’da iyi bir başarı elde ettik, hem de çocuğumuz gerçek potansiyeline inanarak TEVİTÖL sınavında da başarılı oldu. Başta oğlumuz olmak üzere ailemizi sevgi ile başarıya odakladığınız için çok teşekkürler. Sevgilerimizle

Gülsemin TanVeli

Hayatını, “ başarılı olmak “ üzerine tasarlamış birisi olmama rağmen, kızlarıma “ başarmanın getireceği keyfi “ öğretemeyen bir baba sıfatıyla sizin ile 3 yıl önce tanışmıştım. İyiki de tanışmışız. Bugün 20 yaşında ve 3 yıllık Üniversiteli olan büyük kızım Ece, Lise son sınıfa kadarki okul hayatında vasat bir öğrenci oldu hep. Üniversitede İngilizce Hazırlık sınıfına devamı sırasında Ece’nin de, benim de hazırlık sınıfını geçebilme ümidi hiç kalmadığı bir döneme gelmişti sizin ile yollarımızın kesişmesi. Sizin ile henüz 4 kez çalıştıktan sonraki Ece’deki değişimleri şöyle gözlemledim; artık daha planlı, daha düzenli ve kesinlikle başarma odaklı, bilinçli bir ders çalışma düzenine girdi. Kendisindeki bu değişimi O da fark etti ve Okul – Ev arası ile sınırlı kişisel trafiğine bir de Ceyla Ablası’nı ekledi. Bölümünde Hazırlık Sınıfını ilk yılda geçen 3 öğrenciden birisi olarak, başarmanın getirdiği keyfin tadını ilk defa aldı Ece 13 yıllık öğrencilik hayatında. Hazırlık sınıfı sonrası planlı, düzenli ve bilinçli ders çalışma alışkanlığı ile devam ettiği bölüm derslerinde de, 2 yıldır başarmanın getirdiği özgüven ile eğitim hayatına artık daha zevkli devam ediyor.

Ece’deki bu değişim ile birlikte anladıkki sizin ile Ece için geç karşılaşmışız gerçekten. İşte bu duygu ve düşünceler ile küçük kızımız için geç kalmamak adına, henüz İlkokul 2.sınıfın sonlarında, geçen yıl Elif Naz ile sizi bir araya getirdik. Elif Naz, biz yanında olmadan ödev yapmak istemeyen, sürekli bizden destek bekleyen, ödev yapmak veya kitap okumak için geçirdiği zamanı öğrenmek için değil, sadece zorunlu bir görevmiş gibi değerlendiren bir çocuktu. Dolayısıyla da öğrenmede veya öğrendiklerini de hafızasında tutmakta sıkıntıları vardı. Kendisine verdiğiniz destekler ile bugün artık Elif Naz da biz söylemeden ödevlerini yapan, kendi sorumluluklarını artık daha iyi bilen bir birey haline geldi. Kendisindeki bu değişikliğin O da kesinlikle farkında olduğundan Elif Naz da, biz de artık daha huzurlu bir okul hayatı geçirmeye devam ediyor ve sizi çok seviyoruz… :)
Kızlarımdaki olumlu yöndeki bu değişimler ile, onların öğrencilik hayatlarına ve aslında bütün yaşamlarına “ kattıklarınız “ için, size sonsuz teşekkür eder, çalışma hayatınız ve projelerinizdeki başarılarınızın devamını bütün kalbimle temenni ederim.
Sevgiler,

Yavuz OzarVeli

Ceyla abla görüp görebileceğiniz en iyi sırdaş. Sınav stresinin ne demek olduğunu bilmeden panik olmuştum. Ama Ceyla ablamında yardımıyla aştık ve seviyemi eskiye göre çok ilerilere taşıdık. Herkese tavsiye edip seve seve gideceğiniz bi yer. İlk seanstan sonra ikinci seansın ne zaman geleceğini sayar bi hale geliyorsunuz. Bir anda düzenli ve programlı oluyorsunuz. Umarım benim gibi olan herkes Ceyla ablayı keşfeder ve verimli sonuçlar alır..

Nazlı ÖztanıkÖğrenci

Ceyla abla sizinle çalıştığım süre boyunca sırf okul hayatımda değil sosyal hayatımda da olumlu etkileri oldu. Her seans kendimi daha iyi ifade etmeme ve fark etmekte zorluk çektiğim birçok şeyi fark etmeme yardımcı oldu. Bu da netlerime yansıdı tabi ki. Sayenizde İTÜ Gemi Mak. ve İnşaat Mühendisliği ögrencisiyim, bunda payınız büyük. Her şey için teşekkür ederim…

Efecan Oğuz DemirÖğrenci

Ceyla Taner ile 8. sınıfta SBS’ye girmeme yaklaşık bir ay kala en yakın arkadaşımın referansı sayesinde tanıştım. O zamanlar oldukça depresif bir ruh hali içinde olduğumu sadece bir yıl sonra geri dönüp bakınca hiç de zorlanmadan söyleyebiliyorum. Gerçekten yüksek bir başarıya sahiptim ama korkunç bir endişeyi de beraberimde taşıyordum. Şu anda hayatım çok çok daha güzel ve huzurlu. Her olaya daha farkı yaklaşabiliyorum. Gerçekçi hedeflerimin peşinden koşuyor ve onları bir bir gerçekleştiriyorum. Tabii bunları yaparken EFT ve Kuantum Dönüşüm sosyal ve akademik sorunlarıma kurtarıcı oluyorlar. Artık kendimle çok daha barışık ve mutluyum.
Ceyla Abla’ya ve aileme, bu kadar kısa sürede hayatımı güzelleştirmem için sağladıkları destek ve yardım için çok teşekkür ederim.
Umarım her birimizin hayatları gönlümüzce olur…

Berat İrem EnliÖğrenci

Ceyla Abla’yla yedinci sınıfta çalıştım. Zaten başarılı ve çalışan bir öğrenciydim. Ama rahatça yüksek puanlara çıkamıyordum. Yedinci sınıfta konsantrasyon, dikkat ve EFT üzerine eğitim aldıktan sonra sekizinci sınıfta bir sey kalmamıştı. Bu süreç ve sınav anında tamamen rahattım ve bunu Ceyla ablanın öğretilerine borçluyum. Dersanede benden yüksek yapan kişilerin hepsini geçip şube birincisi oldum ve bunu rahat olmama borçluyum. Ceyla abla profesyonel ve ilgili bir danışman. Onunla çalıştığım icin çok çok memnunum. Her şey için teşekkür ediyorum.

Ata AydınÖğrenci

Ceyla ablayla bir sene boyunca çalıştım. Bana sadece derslerimde değil her konuda yardımcı oldu. Her öğrencinin içinde olan kendine özgü potansiyeli açığa çıkarmaya yönelik uzun zaman çalıştık. Biz bir aile olduk ve karşımızda çıkan her sorunumuzu beraber çözdük. Şimdi hep hayalini kurduğum Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Bu zorlu sınav maratonunda yardım ve desteğiyle her zaman yanımda olan Ceyla ablaya teşekkür borçluyum..

Gizem GündoğduÖğrenci

Sınav maratonunda olduğum zor zamanlarımda, Ceyla Abla ile tanışma şansına sahip olduğum için çok mutluyum.
Gülen yüzü , pozitif enerjisi , kullandığı çeşitli tekniklerle sağladığı destek ve motivasyonun bana çok yararı oldu. Ceyla Abla’nın farkını anlamak, bilgi birikiminden yararlanmak ve kendinizi iyi hissetmek için onunla tanışmanızı tavsiye ederim.
Ve Ceyla Abla’ya her şey için çok teşekkür ediyorum.

Tanem BircanÖğrenci

Ben Ceyla ablayla sınav senemde tanıştım. İnsanın hayatını değiştiren önemli olaylar vardır hayatında, benim için Ceyla ablayla tanışmak da bunlardan biriydi. Sınav senemde çok stres yaptığım için ders çalışamıyordum ve bu konuda yardım almak için Ceyla ablaya gitmiştim. Ama Ceyla abla sadece ders çalışmada değil her konuda bana destek oldu. Duygularımı kontrol etmeyi öğrenerek insanlarla ilişkilerimi düzelttim ve stresimi yenerek ders çalışmayı da. Bütün sene Ceyla abla sayesinde moralimi yüksek tutarak derslerime odaklandım ve program oluşturmakta sıkıntı çektiğim için beraber program hazırlayarak ders düzenimi oturttuk. Bunların sonucu olarak da üniversite sınavında iyi bir sıralama yaptım ve mesleğimi kişilik özelliklerimi göz önünde bulundurarak beraber seçtik. Şu an bütün bu saydıklarım için iyi ki böyle olmuş diyorum. İstediğiniz zaman arayabildiğiniz, her zaman gülümseyen dopdolu birinin hayatınızda olması çok güzel. Herkese gönül rahatlığıyla öneririm ve Ceyla ablayla tanışarak hayatlarını güzelleştirmelerini dilerim :)

İrem GülÖğrenci

Oğlum, Ersin Necdet Aykın Ana Okul ve İlk Öğretim 6.sınıfa kadar eğitimini yaşadığımız yer olan Sinop Eğitim Kurumlarında tamamladı. İlk Öğretim 1. Sınıfta, Üstün Zekâlılar grubunda eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Bilim Sanat Merkezi Okulunu ilk sınavda kazandı, Robot yarışmalarında Uluslararası ve Türkiye dereceleri elde etti. Fakat üstün zeka olması onu okulda başarılı bir öğrenci yapmıyor maalesef. Ödev yapmama,
ders çalışmama ve ders tekrarı yapmama alışkanlıkları edinmesi sınav sonuçlarına olumsuz yansıyordu. Yoğun bilgi birikimini kendince düzenleyememesi ve ayrıştırmasını yapamaması gibi durumları bizleri çok endişelendirdi. TEOG sınavlarına 2 yıl kala İstanbul’da sıkı bir özel okulda eğitimine devam kararı aldık. Bilfen Ataşehir’de 7.ve 8.sınıflarını tamamladı. İyi bir okulda eğitim alması yetmiyordu, oğlum alışkanlıklarından vazgeçmemek için direniyordu. Ceyla Hanım sizden Allah razı olsun. Bütün bunları yok ettiniz. Oğlumu ve bizleri tam anlamıyla rahatlattınız, sakinleştirdiniz ve taşların yerine oturmasını sağladınız. Müthiş bir akademik deneyim ve şahsi becerinizle başardınız. Bu yıl Ersin TEOG 1.sınavda Full, 2. Sınavda iki küçük yanlışla çok yüksek puan alarak bütün okulları kazanma şansına sahip oldu. Önemli 3-4 özel liseden tam burslu eğitim hakkı tanıdılar. Ersin, Fransız St.Joseph Lisesinde okumak istedi ve şu anda hazırlık sınıfında. Ersinle olan iletişiminizi devam ettirmeniz ve ilginizi esirgememeniz bizleri çok sevindiriyor ve duygulandırıyor. Teşekkürden başka hangi sözcükler varsa hepsini size sunmak isterim.
Başarılarınızın devamını dileriz. Minnetle Teşekkür.

Mehmet ve İnci AykınVeli

Biz Ceyla Hanım ile kızımın üniversiteye hazırlandığı sene bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştık. Ve bu tanışma bizim için çok büyük bir şans oldu. Kızımın sınav stresi ve gelecek kaygısı çok üst boyutlarda idi ve bununla başa çıkamıyordu. Hedeflerine ulaşmak istiyor ancak buna uygun bir çalışma planı oluşturmakta ve uygulamakta sıkıntı yaşıyordu. Aynı zamanda aile içinde de büyük sıkıntılar yaşamaktaydık. Ki tam bu süreçte Ceyla’cım kurtarıcım oldu. Sanki kızıma sihirli bir değnek değmişçesine çalışma disiplinini oluşturmaya, daha net kararlar almaya başladı. Değişim sadece derslerindeki başarısı değil tüm hayatında idi. Daha sakin, kararlı, başarılı ve en önemlisi mutlu idi kızım. Ve tabi ki de sonunda üniversitede istediği bölüme girmeyi başardı. Tüm bunları Ceyla ablası sayesinde başardı kızım. Her zaman kendisine minnettar kalacağım. Eğer Ceyla Hanım’la yollarınız kesişti ise sizde şanslı insanlardasınız.

Demet FenerciVeli

Sabancı Üniversitesine başlayalı bir hafta oldu, zorlu geçen lise hayatından sonra emeğinin karşılığını alabilmenin hissi muhteşem. Üniversiteye hazırlık süreci kolay olmadı, nedenini bilmediğim ve çözümünü de bulamadığım kaygılarım vardı. YGS sınavından üç gün önce Ceyla Abla’yla tanıştım, o üç günlük kısa süreçte bile sonuç aldık. Sonra 3 aylık süreçte kaygılarımdan tamamen kurtuldum. Amacım iyi bir üniversiteye girmek için sınav kaygılarımdan arınmaktı, bunu başardık, ayrıca Ceyla ablayı da kazandım. Sadece bununla kalmadık, aynı zamanda bu zorlu yılda stresten kaçış yolu oldu benim için, moralimi hep yüksek tutmamı sağladı. Ceyla ablayla tanışmış olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum, artık hayatımın her döneminde olacak, yeniden ona buradan teşekkürlerimi iletiyorum, iyi ki var..

Efe NadirÖğrenci

Ceyla hanım,
2014-2015 yılında TOEG senemizde ne iyi olmuş da yollarımız kesişmiş. Referans olan arkadaşıma (Eda M.’ye) her defasında teşekkür ediyorum. O sınav dönemi hem Burak için hem de benim için oldukça stresliydi .Matematik çalışmak, zaman ve stres yönetimini doğru uygulamak, konsantrasyon sağlamak.. Siz olmasaydınız eğer nasıl atlatırdım bilemiyorum. Hem seneler önce yaşamış olduğumuz travmayı bulup şifalandırmanız, doğru metot ve uygulamalarla Burak’a ışık tutmanız bugün bile onun yolunu aydınlatıyor. O dönem hem akademik başarısı arttı, istediği okula yerleşti ama inanın her şeyden önemlisi mutlu bir öğrenci. Sorumluluklarını kendi taşıyan, kendine inanan, gerektiğinde yardım alırsa bunun onu bir üst basamağa götüreceği bilincinde bir öğrenci oldu.
Hayatı boyunca kullanabileceği anahtarlar edindi sayenizde. Şuanda bile 20+10+20+10+20 metodu ile ders çalışıyor desem inanır mısınız? Ve hiçbir zevkinden, aktivitesinden, dinlenmesinden geri kalmadan:)
Oğlumun hayatında çok önemli bir yapı taşısınız. Emekleriniz, göstermiş olduğunuz sevgi ve şefkat, en önemlisi ona aktardığınız aydınlık için gönülden teşekkür ediyorum.
Sevgilerimle

Bahar AkolVeli

Sadece sıkıntısı yeten TEOG döneminde, yine çok değerli bir hocamızın tavsiyesi ile tanıştık sizinle. Eren’in üzerine çöken ağırlığı kaldırmanız, her seanstan ‘çok rahatladım’ diye çıkması bile yeterli iken, sizden çok değerli çalışma metotları da öğrendi. Sıkılmadan, dağılmadan nasıl çalışabileceğini bilmek, hayat boyu elinde bir sihirli değnek gibi. Ayrıca şahsınız, yaklaşım ve sıcaklığınız, kurduğunuz iletişim, sıkıştığımız dönemlerde, gönül rahatlığı ile size ulaşacağımızı bilmek ve aslında özet olarak, iyi ki varsınız :)
Teşekkür ederim ben ve oğlum adına.

Ayça TüreVeli

Ceyla ablacığım;
23 Mart’taki YGS sınavımda yaşadığım yoğun panik ve engel olamadığım yoğun duygularım sebebiyle kötü geçen bir üniversite sınavının ardından ikinci aşamada gireceğim sınavlarda da yine aynı sıkıntıları yaşamamak için bana EMDR terapisini uygulamaya karar verdiniz .
Sınav anında yaşadığım o paniğin altında başka şeyler olabileceğini söylediniz ve resmen on yıl öncesine bile gittik beraber . Sınav anında yaşadığım o duyguları çok alakasız başka olaylarda da yaşadığımı ve sonunda yine aynı tepkileri verdiğimi gördük. Bunları çalışarak o zamanlar yaşadığım o olayları bana hala hissettirdiği kötü duyguları özgürleştirdik. O olayları hatırladığımda artık üzüntü, panik ve sıkıntı yaşamıyorum. Geçmişimde bana sıkıntı yaratan duygular gitmişti bu terapi sayesinde.
İkinci aşama sınavına girdiğimde sanki normal bir gün gibiydi. İlk sınava girdiğim zaman o sabah yaşadığım sıkıntıların hiç biri yoktu içimde. Rahattım. Anlaşılan uyguladığımız EMDR terapisi işe yaramıştı. Bütün problemlerimin üstesinden gelmiştik. Sınavda YGS de yaşadığım panik ve şaşkın halim yoktu , olacağını anladığım anda kontrol edebilmeyi öğrenmiştim. Her şey için teşekkür ederim, gerçekten amacımıza ulaşmıştık .
Sevgilerimle…

Deniz GüvenÖğrenci

Ceyla hanımla oğlumun lise son sınıfta bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştık. Düzenli ders çalışmama, dikkat dağınıklığı gibi soruları vardı. Arkadaşım oğlunun da çok büyük değişimler yaşadığını ve üniversite sınavında güzel ve başarılı gelişmeler olduğunu övgüyle anlatınca merak edip oğlumla tanışmaya gittik. Öncelikle şunu söylemeliyim çok güvenilir ve sempatik geldi. Sonra oğlumla çalışmaya karar verince çok mutlu oldum.. Ben oğlum ve kendi adıma çok çok memnun kaldım, her çalışma çok olumlu oldu. Motivasyonu yükseldi. Düzenli ders çalışmaya başladı. Daha anlayışlı ve olumlu oldu.. Ygs’ye kadar gerektikçe çalışma yapıldı ve sonuç bizim için çok iyi geldi. Lys’de bu çalışma devam etti.. Ve ben Ceyla hanıma çok inandım yardıma ihtiyacı olan tüm arkadaşlarıma tavsiye ettim. Hepsi de çok memnun kaldıklarını söylediler. LGS i sonuçlarımızda çok iyi şuan mühendislik okumak istiyordu.. İstediğimiz okulu kazandı oğlum. Ceyla’cım iyi ki seni tanımışız .Her şey için çok teşekkürler sadece peşini bırakmayız:)). Bundan sonra da sizinle itibari asla kesmeyeceğim .Hep size de söyledim iyi ki varsınız.

Güzin HanımÖğrenci Velisi

Ders çalışmayı sevmeyen, hatta bilmeyen biriydim. İlk defa 8. sınıfta çalışmıştık Ceyla ablayla. Ardından lise dönemimde yaşadığım her sorunu onun ve bana öğrettiği yöntemler sayesinde atlattım. Özellikle son senemde (YGS-LYS dönemi) stresimi yenmeyi, daha verimli nasıl çalışabileceğimi, dikkatim çabuk dağıldığı için nasıl yoğunlaşmam gerektiğini gösterdi. Zorlu bir dönemden geçiyordum ve kendime bile itiraf etmekte zorlandığım hayallerimi ve hedeflerimi ortaya çıkardık birlikte. Sayesinde aldığım doğru kararlarla tahmin edemeyeceğim kadar başarılı bir sonuç elde ettim. Kendimi en stresli, en yorgun ve bıkmış hissettiğim zamanlarda bana güç veriyordu hatta şehir dışında oturduğum için İstanbul’a gelemediğim zamanlarda Skype üzerinden konuşurduk. Sınavlarımın sonunda ilk bine girdim ve Koç Üniversitesi İşletme bölümünü %100 burslu kazandım. Akademik başarı bir yana, artık kendimi daha iyi anlayan, birçok durumda panik ve stresimi yenebilen, daha huzurlu bir bireyim. Ceyla abla kendimi tanımama ve anlamama yardımcı oldu. Onun samimiyeti ve bana verdiği güvenle her çalışmamızda kendimi oldukça rahat, mutlu hissettim. Bana kattıklarını hayatım boyunca kullanacağım ve bu konuda kendimi çok şanslı hissediyorum. Ona her şey için çok teşekkür ederim.

ZeynepÖğrenci

Bir buçuk yıl önce Ceyla ablayla tanıştım. Ceyla ablayla öğrenci koçluğu seansları yaptık. Seanslardan çok faydalansam da sanki bir yerlerde takıldığım bir şeyler vardı. Bu noktada Ceyla abla bana EMDR’den bahsetti. YGS’de düşündüğüm başarıyı yakalayamadığım için üzgündüm. 307.000’deydim.Üstünde yoğunlaşarak aradığımız şeyleri kısa sürede bulmamızı sağlayan teknikten ve tabi ki Ceyla ablayla yapmış olduğumuz seanstan hem çok keyif aldım hem de başarıya ulaştığımız için çok mutlu oldum. Kesinlikle uygulanmasını şiddetle tavsiye ediyorum ve çok yararlı olduğunu düşünüyorum. LYS’de sıralamamı 90.000’e çıkarabildik. Şimdi Marmara Üniversitesi’nde istediğim bölümde okuyorum. Her şey için teşekkür ederim.

SabaÖğrenci