ogrenci-kocluguMevcut eğitim sisteminde öğrencilerin sorunları ortaktır. Pek çok öğrenci ders çalışmanın sıkıcı ve derslerin zor olduğu fikrine sahiptir. Bazen de kendilerini hedefsiz ve isteksiz bir ruh hali içinde bulabilirler. İnternet ve cep telefonu gibi dikkat dağıtıcılar da düşünüldüğünde, en önemli yıllarını verimli geçirmeleri zorlaşmaktadır. Bu durumda profesyonel destek almak büyük önem taşımaktadır. Anecto öğrenci koçluğu meslek edindirme programı ile öğrencileri gerçek potansiyellerine ulaştırabilirsiniz.

Anecto öğrenci koçluğu eğitimi programında;

Öğrencilerle sağlıklı empatik ilişki kurmayı,
Yaşanan sıkıntıların asıl nedenlerine inmeyi,
Sıkıntılı durumlara etkin müdahale edebilmeyi,
Öğrencilerin sorumluluk ve bilinç düzeylerini arttıran sistemler kurmayı,
Ezber öğrenmeden, öğrenmeyi öğrenmeye geçişi,
Bilinçaltında başarıya engel olan kısıtları aydınlatabilmeyi öğrenebilirsiniz.

Bu sayede öğrencilerinizin hayatını daha aydınlık bir yöne çevirebilir, başarılarını arttırmalarına yardımcı olabilirsiniz. Öğrencilerin endişeleri
ortadan kalkıp, doğru teknikler kullanıldığında ortaya çıkan potansiyele çok şaşıracaksınız!

NEDEN BİZ?

Eğitim sertifikanız, Uluslararası NLP ve Koçluk Federasyonu başkanı Ralph Watson imzasıyla verilmektedir.
Eğitmen lise ve üniversiteyi birer yıl erken bitirmiş ve okul yıllarını başarıyla geçirmiş deneyimli bir psikologdur.
Türkiye’nin ilk öğrenci koçlarından olan eğitmenin uzmanlığı öğrenci koçluğu eğitimleridir.
Eğitmen, 8 yıldır aktif olarak öğrenci koçluğu seansları yapmaktadır.
Uygulama ağırlıklı tasarlanan eğitim programı bitirildiğinde, koçluk yapmaya hazır hale gelinir.
Anecto mesleğinize koçluk yetkinliğini ekler ve sizi hedefinize ulaştırır.

KİMLER KATILABİLİR?

Öğrenci koçu olarak koçluk mesleğine adım atmak isteyenler
Tüm branş öğretmenleri ve rehber öğretmenler
Psikolog ve psikolojik danışmanlar
Eğitim sektöründeki profesyoneller ve yöneticiler
Çocuklarını anlamak ve onlara yardım etmek isteyen anne ve babalar
Kişisel gelişimi hedefleyen ve geleceğe yatırım yapmak isteyen anne-baba adayları

Koçluk Eğitim Süreci

Öğrenci Koçu Referansları

Emel Yılmaz

Öğrenci koçu olmak amacıyla tanıştığım ve birlikte yol almaya karar verdiğimde; kafamda belirlediğim, öğrenmem gerektiğine inandığım pek çok teknik ve sorularım vardı. Sadece ders çalışma, hızlı öğrenme, iletişim tekniklerini öğreneceğimi ve öğretmenlik kariyerime etkin bir katkı sağlayacağını umarak başladım bu yolculuğa.

Öğrenmeyi hedeflediklerimin, koçluk eğitiminde en az kullandıklarım olacağı, buzdağının altında önce kendimin, sonra pek çok öğrencinin hayatına dokunacağım eşsiz teknikler olduğunu fark ettiğimde evrene beni Ceyla Taner’le karşılaştırdığı için şükranlarımı sundum elbette.

Bu eğitim sürecinin sonunda öğrenci koçu olmaktan öte kendi hayatımın koçu olmanın ve kendime yaptığım yatırımın tadını çıkarmanın keyfini yaşadığım için Ceyla Hanım’a çok teşekkür ediyor ve seçimlerimdeki başarımdan dolayı bir kez daha takdir ediyorum.

Emel YılmazÖğrenci Koçu
Hülya İğnak

Eğitimin içeriği çok doluydu. Özellikle kuantum koçluk bölümü beni çok etkiledi. Sonuçları çarpıcı bir şekilde kendimde de deneyimledim. Bir de üzerine Ceyla hanımın tecrübesi, yaratıcılığı, akıcılığı, eğitimin nasıl geçtiğini anlayamadım. İlgilenen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir eğitim.

Hülya İğnakÖğrenci Koçu
Okan Kafalı

Kasım 2010 – Mart 2011 tarihleri arasında Ceyla Taner’den Öğrenci Koçluğu Eğitimi aldım. Çok genç yaşına rağmen, birkaç yıla sığdırdığı onlarca Öğrenci Koçluğu seansı tecrübesi, enerjisi, çalışkanlığı ve üstün iletişim becerisiyle diğer Öğrenci Koçu ve Eğitmenleri arasında öne çıktığını gözlemliyorum. Bugüne kadar kazandığı mesleki başarıyı, ilerleyen zamanlarda katlayarak sürdüreceğinden umuyorum.. Teşekkür ederim.

Okan KafalıÖğrenci Koçu
Selim Kandaz

Öğrenci koçluğu eğitimi; iletişim, danışmanlık ve kuantum teknikleri ile deneyimin zarif bir anlatımla birleşmesinden oluşan güzel bir eğitimdir.
Eğitim 3 bölümden oluşuyor :
1. Bölümde; uyum iletişim ve uygulamalı olarak öğrenmiş olacaksınız ve bu bölümde koçluk becerinizi en üst seviyeye çıkararak özel bir tekniği de öğrenmiş olacaksınız.
2. Bölümde; kuantum, NLP ve bilinçaltı teknikleri ile öğrencilerde değişim sağlayacak bazı tekniklerin öğretildiği çok keyifli bir bölüm. Bu bölümde sizin de kendi üzerinizde kullanacağınız çok güzel beceriler öğrenmiş oluyorsunuz.
3. Bölümde; Danışmanlık ve öğrenme becerileri üzerine yoğunlaşmış bir eğitim öğrenmenin 3 altın kuralını bu bölümde öğrenmiş oluyorsunuz.
Eğitim akışı Ceyla Hanımın tecrübelerinden, seanslarından bol örneklerle konuyu çok iyi anlamamızı sağladı. Ceyla Hanımın enerjisi, keyifli anlatımı çok güzel bir hafta geçirmemizi sağladı. Teşekkürler…

Selim KandazÖğrenci Koçu
Gaye Vildan Öztuna

Ceyla Hanım’dan 3.5 yıl önce aldığım öğrenci koçluğu eğitimini bu yıl tekrarladım. O zamandan bu yana eğitime daha fazla işlevsel yöntem ve teknikler eklenmiş olduğu için öğrendiklerimin üzerine mükemmel eklemeler yaptım. Ceyla Hanımın akıcılığı, konuya olan hakimiyeti ve bu alandaki müthiş birikimi psikolog kimliği ile birleşince ortaya çok güzel bir sonuç çıkıyor. Öğrenci koçluğunu meslek edinmek isteyenlerin, öğretmenlik yapanların ya da anne babaların şiddetle alması gereken bir eğitim programı olduğunu düşünüyorum. Bizlere kattığı her şey için Ceyla Taner’e sonsuz teşekkürler…

Gaye Vildan ÖztunaÖğrenci Koçu

call-us-nfc-tag-lgBireysel hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İletişim bilgilerimiz için tıklayınız.