trimetrix-envanteriÖğrenci için en doğru kariyerin seçilebilmesi hem kendisi hem de aile için ciddi bir sorun olabilmektedir. Bu seçimde önümüzde birçok güzel seçenek olmasına rağmen, hangi seçeneğin öğrenciye uygun olduğunu bulabilmek büyük önem taşıyor. Çünkü, bize uygun olan seçimler yapmamız başarı şansımızı arttırıyor. Bize uygun kariyer seçimlerini yapabilmenin yolu kendimizi daha yakından tanımaktan geçiyor.

Trimetrix envanteri bu noktada, öğrencinin kendisine en uygun seçimleri yapabilmesi üzere kendisini daha iyi tanımasını sağlayan bir gelişim envanteridir. Sistem, kişinin davranış şekillerini, bu davranışların arkasındaki motivasyonları ve yetkinliklerini çıkarmaktadır. Kişinin yeteneği olan bir konuda, kendisine uygun motivasyonları sağlayan bir çalışma ortamında, kendi tercihlerine uygun davranabileceği bir iş alanında olmasının maksimum ve sürdürülebilir bir performans sağladığı, böylece daha mutlu ve başarılı bir kariyeri seçimi olabileceğini biliyoruz.

Envanter çalışması, kariyer seçimi konusunda gerekli tüm konuların bir röntgenini çekerken, davranış, motivasyon ve yetkinlikler seviyesinde toplamda 37 faktörün seviyesini çıkartır. Ayrıca, uzman danışmanımız çalışma sonunda öğrencinin karşılaşabileceği tüm seçeneklere yönlendireceği ve kendisine uygun cevapları bulabileceği bir soru şablonu çıkarmaktadır. Bu şablon yanlızca kariyer seçiminde değil özel hayatında da kendisine en uygun kararları almasında yardımcı olmaktadır. Trimetrix envanteri ile çocuğunuzun kendisi için en uygun seçimleri yapmasına destek olun.

Trimetrix Envanter Süreci

Kullanıcı Yorumları

Mehmet Sabuncu

Trimetrix Ayrıntılı Kişisel Yetenek Raporundan aldığım geri bildirimler, hiç keşfetmediğim kişisel yeteneklerimi keşfetmemi ve bu yeteneklerle hangi konularda başarı elde edebileceğimi öğrenmemi sağladı. Bu sonuçlar ile artık hayatıma dair daha net kararlar alabiliyorum. Herkese tavsiye ediyorum.

Mehmet SabuncuÖğrenci
Ece Işık

Yaptığınız çalışma sonucunda Ezgi’nin kendine olan güveni daha da arttı.Her ne kadar ben bunları biliyordum desede,başka birinden bu kadar çok özelliği olduğunu bilmek onun için çok faydalı oldu.Sizin yönlendirmenizle Diyetisyenlerle görüştü ve bu mesleğin kişiliğine uymadığına karar verdi.Şimdi Endüstri Mühendisliği gibi çalışma alanı daha geniş olan mesleklere yöneldi.Sonuç olarak yaptığınız çalışmanın Ezgi için yararlı olduğuna inanıyorum.Teşekkürler.

Ece IşıkVeli
Ege Sarıyıldız

Benim kendimi tanımamda çok işe yaradığını düşünüyorum artık her yerde kendimi bilerek tanıtıp daha huzurlu davranıyorum. Kendimde emin olamadığım ama var olan davranışlarımı kabullenmeme yardımcı oldu.

Ege SarıyıldızÖğrenci

call-us-nfc-tag-lgBireysel hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İletişim bilgilerimiz için tıklayınız.