ralph-watsonRalph Watson uluslararası başarılara imza atmış profesyonel bir Danışman ve Konuşmacıdır. Bugüne kadar, aralarında İngiltere, Batı ve Kuzey Avrupa, Çin, Rusya, Türkiye, Orta Doğu, Amerika‟da olmak üzere, 30‟un üzerinde ülkede çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Bilgi Sistemleri ve Telekom sektöründe, saha satışçılığından, müşteri yöneticiliğine ve buradan da üst düzey yöneticiliğe uzanan, 25 yıllık, başarılı iş kariyeri, kendisine, çalışmalarına da yansıyan, deneyim ve beceri zenginliği sağlamıştır. Kendisinin, sahip olduğu gerçek yaşam deneyimleri ve bilgelik, firmalarla gerçekleştirdiği çözüm odaklı çalışmalarına da yansımaktadır.

Bu deneyimleri ve İşletme Yönetimi eğitiminin üzerine; ileri düzey NLP çalışmaları, İleri Davranış Dinamikleri ve Mükemmellik için Stratejiler ile birlikte, tüm Avrupa ve Orta Doğu‟daki çok başarılı kurumsal çalışmalarında kullandığı, insanların davranışlarında kökten değişiklikler sağlayan Koçluk ve Uygulamalı Psikoloji alanındaki çalışmalarını eklemiştir.

Motivasyonel Konuşmacı olarak, Ralph, karizmatik karakteri, gerçek hayattan örnekleri, özgün espiri anlayışı ve dinleyicileri sürece katabilmesi ile, dinleyenlerinde “derin bir etki” bırakmaktadır. Farklı kültürlere olan duyarlılığı ve saygısı; kendisinin, konuşma yaptığı her yerde kabul edilmesini ve beğenilmesini sağlarken, aynı zamanda “ normları” sorgulayabilmesi, dinleyicilerinin düşünce ve davranışlarında ilginç değişimler gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır.

Bugüne kadar, İstanbul İnsan Kaynakları Konferansı, Diş Hekimleri Konferansı dahil olmak üzere çeşitli organizasyonlara ana konuşmacı olarak katılmış olan Ralph, aynı zamanda Birmingham Üniversitesi, Stratford Kampüsünde ve İngiltere ve Avrupa FE Enstitülerinde Misafir Eğitmenlik yapmaktadır. Kendisi aynı zamanda, zaman zaman kişisel gelişim programları ve seminerleri düzenlemektedir.

Kendisi şu anda; Leeds Üniversitesi tarafından onaylanmış olup, Londra Stratford Kampüsünde verilmekte olan, NLP ve Koçluk Programlarına yönelik çalışmasının yanısıra, 2010 yılında başlatılacak olan Yetenek Havuzu Liderleri için mini MBA Programı üzerine çalışmasını da sürdürmektedir.