Ceyla_sonPsikolog Ceyla TANER, 2001 yılında değişim programıyla gittiği Avustralya’da, Erina High School’da 11.ve 12.sınıfı tamamlayarak mezun oldu. Ardından üniversite eğitimine Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji bölümünde devam etti.
Profesyonel kariyer yaşantısına Oyakbank (ING BANK) eğitim bölümünde başlayan Ceyla Taner’in yaptığı çalışmalar arasında bireysel gelişim eğitimlerinin tasarlanması ve aktarımı bulunmaktadır. Daha sonra Yapı ve Kredi Bankasında Eğitim Danışmanı olarak kariyerine devam etmiştir.
Psikolog Ceyla Taner kurumsal eğitim tecrübesinin yanında 2008 yılından itibaren bireysel terapi ve koçluk hizmeti de vermeye başlamıştır. Yoğun bir şekilde ergenlere, yetişkinlere, çiftlere ve ailelere terapi, danışmanlık ve koçluk yapmaya başlamıştır. Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında ‘Çift ve Aile Terapisi’ konusunda uzmanlık eğitimine devam etmektedir.
2010 yılında Ralph Watson önderliğinde kurulan Uluslararası Koçluk ve NLP Federasyonu nun düzenlediği eğitmen eğitimini tamamlayarak kendi tecrübesini koçluk becerilerini geliştirmek isteyen çalışanlara, öğretmenlere ve anne babalara aktarmaktadır.
2012-2014 yılları arasında sivil bir toplum kuruluşu aracılığıyla M.E.B ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ortaklığında birçok hedef kitleye bireysel gelişim eğitimleri verilmiştir.
Eğitmen bir çok kurumda, okulda ve vakıfta ‘Duygusal Zeka’ ve ‘Empati’ seminerleri vermektedir. Bunun yanında açık eğitim olarak ailelere ve kurumlara ‘Çocuk Ergen İletişimi’, ‘Yeni Ebeveynlik’, ‘Sınav Sürecinde Aile Desteği’, ‘Çocukların Gelişim Evreleri’ gibi konularda aile seminerleri vermektedir.
2009 yılından itibaren Anecto Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri bünyesinde çeşitli şirketlere eğitimler vermektedir. Bireysel gelişim alanında birçok kurumda iletişim becerileri, çatışma yönetimi, farkındalık, duygusal zeka ve pozitif stres yönetimi eğitimleri vermektedir. Perakende sektöründe satış personeline müşterilerle nasıl ilişki kurulacağı ve satışların nasıl artırılacağına dair müşteri ilişkileri eğitimi vermektedir.