ebru-yasar-secenEbru Yaşar Seçen, 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Davutpaşa Lisesi ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünden mezun olan Seçen, üniversite eğitiminin ardından, kariyerini, ortaokuldan beri ilgilendiği tiyatro oyunculuğu üzerine kurmuştur.

2002 yılından itibaren Ankara Özel Oda Tiyatrosu ile birlikte çalışmıştır. 2003 yılında yine Oda Tiyatrosu ile Anadolu Turnesini gerçekleştirmiş,  Türk halkının sanattan uzak kalan kesimlerine ve gençlere tiyatro sevgisi aşılama misyonu çerçevesinde binlerce kilometre yol almışlardır.

Ayrıca 2003 yılında, “Operadaki Hayalet Üzerine Bir Fantezi” Oyunu ile 48 saat sahnede kalarak bir rekora imza atmışlardır.

Ebru Yaşar Seçen, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra “Uludağ Limonata”, “Avea”, “Turkcell”, “hepsiburada.com”, “Koç Allianz” başta olmak üzere çeşitli reklamlarda ve “Avrupa Yakası”, “Yaban Gülü”,” Deli saraylı”, “Zoraki Başkan” gibi TV dizilerinde bölüm oyuncusu olarak rol almıştır.

Ayrıca TRT’de program yazarlığı, Vatan Gazetesi İstanbul Guide’da metin yazarlığı ve reklam ajanslarında reklam yazarlığı görevlerinde de bulunmuştur.

Seçen, İstanbul Özel Oda Tiyatrosu’nda ve çeşitli liselerde 2011 yılına kadar genç oyuncu adaylarına Diksiyon ve Oyunculuk ile Sahne Beden Dili eğitimleri vermiştir.
Bir dönem “Baila Tango”da Hasapiko (sirtaki) ve Zeibekiko eğitmenliği de yapmıştır.

Ebru Yaşar Seçen hâlihazırda vermiş olduğu eğitim ve seminerleri, aldığı Sosyal Bilimler ve oyunculuk eğitimini harmanlayarak, kurumsal ve bireysel ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde, Etkili İletişim ve Beden Diline yönelik “Bir Dil Bir Beden”, “Sunum Teknikleri”, “Diksiyon, Hitabet Sanatı” ve “Telefonda Hizmet Kalitesi” programları adları altında toplamıştır.

Uzmanlık Alanları:

İletişim, Beden Dili, Diksiyon-Hitabet Sanatı, Tiyatro aktörlüğü

Oynadığı Oyunlar: 

  • Ebruli Replikler (tek kişilik oyun)
  • The Yerli Malı Aşk
  • Madam Darla’nın Paris Yakınlarındaki Hanı
  • Karımla Evleniyorum
  • Operadaki Hayalet Üzerine Bir Fantezi
  • Meyhanede
  • Makyaj Silen (tek kişilik oyun)